Aktualności

eko plakat 2017Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne ”Cantores” rozpoczyna realizację projektu „Recykling oczami dzieci - twórcze warsztaty interdyscyplinarne”.
Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu ekologicznych warsztatów muzycznych i plastycznych dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 2-4 lata oraz 5-9 lat. Poprzez artystyczno-ekologiczne działania, wspólną zabawę i naukę będziemy kształtować świadomość w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska a także uczyć racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi. W projekcie Stowarzyszenie nawiąże współpracę z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, której studenci będą prowadzić zajęcia. Warsztaty ekologiczno-plastyczne rozwiną kreatywność i sprawność manualną maluchów poprzez wykorzystanie różnych technik i materiałów. Trwałym efektem zajęć będą plansze informacyjne dotyczące segregacji odpadów. Długi czas trwania (8 miesięcy) warsztatów zapewni najlepsze warunki artystycznej edukacji ekologicznej mieszkańców województwa łódzkiego.

Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie, ul. Łódzka 28. W poniedziałki godz. 16:00 (dzieci w wieku 5-9 lat) i we wtorki o godz. 15:00 (dzieci w wieku 2-4 lata) od 16 października do maja 2018r (30 warsztatów).

Zasady uczestnictwa:

Koszt 10 zł za warsztat. Karnety na zajęcia (5 lub 10 warsztatów o wartości odpowiednio 50 zł lub 100zł) sprzedawane są w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim, ul. Łódzka 28 (pn-pt godz. 8:00–15:30). Istnieje możliwość zakupienia karnetów bezpośrednio przed zajęciami ale muszą Państwo być wcześniej zapisani ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Karnet upoważnia do uczestnictwa w zajęciach do końca trwania projektu. W przypadku nieobecności bilet nie przepada, można go wykorzystać w terminie październik 2017 - maj 2018.
Wypełniony formularz zgłoszenia dostępny w siedzibie MOK oraz na stronie www.cantores.org.pl należy dostarczyć do MOK lub przesłać po zeskanowaniu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (należy wówczas oczekiwać na informację zwrotną).

Uczestnicy proszeni są o zmianę obuwia na warsztaty. Ze względu na charakter projektu, będą proszeni o przynoszenie materiałów recyklingowych do wykorzystania na warsztatach np. tekturowe pudełko, butelka. Pozostałe materiały zapewnia organizator.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

 logo wfos

www.zainwestujwekologie.pl

Aleksandra Lobka, koordynator projektu