Repertuar
- Kolędy i pastorałki
- Pieśni wielkopostne
- Pieśni pasyjne
- Pieśni Maryjne
- Utwory ludowe
- Utwory muzyki popularnej
Ważniejsze wydarzenia, w których chór brał udział
- Koncerty m.in. Korpilahti, Jyväskylla, Muurame, Rovaniemi (Finlandia), Turyn, Wilno, Konstantynów Łódzki, Łódź, Uniejów, Piotrków Trybunalski
- Koncert „Nadzieja Świętości” w kościele akademickim p.w. św. Teresy w Łodzi w I rocznicę śmierci Jana Pawła II, 1 kwietnia 2006 r.
- Fińsko – Polski Tydzień Muzyki w Korpilahti - Jyväskylla (Finlandia) 2007, 2009
- Polsko – Fiński Tydzień Muzyki 2008
- Łódzka Jesień Muzyczna w Szkole Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego 2007, 2009, 2011r
- Cykl nabożeństw pasyjnych z grupą ANAWIM w Konstantynowie oraz kościołach łódzkich. Nabożeństwo z Archikatedry zostało zarejestrowane przez TVP Łódź, marzec 2009
- Oprawa muzyczna Mszy Św. z okazji 90-lecia Archidiecezji Łódzkiej 11 grudnia 2010
- Międzynarodowy Festiwal „Muzyczny Środek Europy” 2010, 2011
- Warsztaty polskich tańców tradycyjnych
- Wykonanie Męki Pańskiej w Archikatedrze Łódzkiej w Niedzielę Palmową 2011
- Warsztaty chorałowe
„Pieśni postne” - płyta CD
Krzyż przypomina nam cenę naszego zbawienia. Mówi o tym, jak wielką wartość ma w oczach Bożych człowiek — każdy człowiek! — skoro Bóg umiłował go aż po krzyż: „Umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował” (J 13, 1). Jak wiele mówi nam to „do końca!” Tak miłuje Bóg — On miłuje człowieka „do końca”, czego dowodem jest właśnie Chrystusowy krzyż. Czy można pozostać obojętnym wobec takiego dowodu miłości?” Św. Jan Paweł II, Skoczów, 1995 r.
„Konstantynowskie kolędowanie” – płyta CD
Muzyka zawsze była nieodzownym elementem wszelkiego świętowania. Symbolizuje radość i uświetnia wszelakie uroczystości. I tak z uroczystością Narodzenia Pańskiego łączy się śpiew specjalnych pieśni zwanych kolędami. Źródła kolędy tkwią w pogańskiej i rzymskiej tradycji noworocznych obrzędów wzajemnego odwiedzania się. Na powstanie kolęd niewątpliwie miał wpływ św. Franciszek z Asyżu, organizując po raz pierwszy żywą szopkę w Greccio w 1223r.
Gorzkie Żale w Archikatedrze Łódzkiej - płyta CD
„Gorzkie żale" to polskie nabożeństwo z XVIII w. W obrazowy i zrozumiały sposób miało opowiadać wiernym o męce i śmierci Jezusa Chrystusa. Nabożeństwo to śpiewane w języku polskim zyskało aprobatę władz kościelnych, a przede wszystkim uznanie wiernych.
Strona 1 z 2